طراحی دیتا سنتر-راه اندازی دیتا سنتر - اجرای دیتا سنتر - دیتا سنتر - تجهیزات شبکه - اتاق سرور - راهکارهای مجازی سازی دیتا سنتر-مجازی سازی دیتا سنتر

*

مجازی سازی دیتا سنتر (مرکز داده)

مجازی سازی مرکز داده امروزه کانون توجه سازمانهای بزرگ و مراکز دولتی می باشد چرا که می تواند هزینه های

مربوط به امکانات،انرژی،سرمایــــــش و سخت افزار را کاهش دهد همچنین مدیریت و نگهداری آن را ساده تر نماید.

مزایای یک مرکز داده مجازی سازی شده

در زمینه کنترل دما و توسعه سیستم های سرمایشی دیتا سنتر ، هزینه های کلانی صرف می شود در حالی که تولید گرما ناشی از تجهیزات می باشد بنابراین هر تعداد سرورهای کمتری داشته باشیم گرمای کمتری در دیتا سنتر تولید می شود . با استفاده از مجازی سازی می توان سرورها و ماشین های مورد نیاز را بر روی یک سرور راه اندازی کرد ، به این طریق از تعداد سرور های فیزیکی کاسته و به طبع گرمایش کمتری تولید می شود. در ادامه به برخی از مزایای برجسته مجازی سازی دیتا سنتر اشاره شده است:

  • هزینه کمتر: بیشترین هزینه مشهود در یک دیتا سنتر را تهیه سخت افزار شامل می شود که با استفاده از مجازی سازی و به اشتراک گذاشتن منابع سخت افزاری نیاز به خرید تجهیزات ، کمتر می شود . مجازی سازی منجر می شود که خرابی کمتر و نگهداری ساده تر شود. همچنین انرژی به صورت کاملا بهینه مصرف شود ، چراکه در طول زمان متوجه کاهش چشمگیر هزینه ها خواهیم بود.
  • نقل و انتقال آسان: اگر یک سرور فیزیکی دچار خرابی شود ، برگرداندن آن به وجود بک آپ از سرور بستگی دارد و مستلزم صرف زمان زیادی می باشد اما یک ماشین مجازی با چندین کلیک و در عرض چند دقیقه قابل بازیابی است . این امر با استفاده از ابزارهای پشتیبان گیر مانند Veeam امکان پذیر می شود.
  •  پشتیبان گیری آسان: نه تنها از کل سرور بلکه از ماشین های مجازی نیز می توان با نسخه پشتیبان را با سرعت بسیار بالا ، تهیه کرد . ذکر این نکته الزامی است که ، زمان مورد نیاز جهت انجام عملیات پشتیبان گیری کمتر از زمان بوت شدن یک سرور فیزیکی است.

از دیگر مزایای مجازی سازی دیتا سنتر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • فراهم آوردن محیط تست و آنالیز سناریو های مختلف با کمترین ریسک در شبکه
  •  عدم وابستگی به سخت افزار یا نرم افزار خاص
  •  بازیابی های بهینه تر بعد از خرابی
  •  دارا بودن یک ماشین اختصاصی برای هر سرویس
  •  اثرات مخرب زیست محیطی کمتر
  •  سهولت در امر انتقال به فضای ابری

متخصصین ما آماده‌اند تا در صورت لزوم با حضور در سازمان یا محل پروژه مشتری ضمن تحلیل دقیق نیازها و با بررسی شرایط و با در نظر گرفتن محدودیت‌های مالی ، استانداردها و نیازهای توسعه‌ای بهینه‌ترین راهکار ها را به شما معرفی نمایند .  علاوه بر این شما می توانید با دریافت مشاوره رایگان متخصصان ما ، از هزینه های راه اندازی دیتا سنتر ، استاندارد سازی اتاق سرور ، مجازی سازی دیتا سنتر و سایر تجهیزات شبکه از جمله قیمت سوئیچ سیسکو و سرور hp ، مطلع شوید .