روتر 

روتر سیسکو

*در شبکه های گسترده مبتنی بر IT مانند اینترنت، روتر دستگاهی است که بهترین راه را جهت ارسال یک بسته اطلاعاتی به مقصد تعیین می کند.

روتر ؛ بنا به پیکربندی شبکه و بر مبنای الگوریتم های متفاوت با توجه به وضعیت کنونی شبکه ، اتصالات مابین شبکه ها را برقرار می کند. می توان روتر را به عنوان یک توزیع کننده شناخت زیرا تصمیم می گیرد که کدام راه برای کدام بسته مناسب است . هر روتر یک gateway می باشد که در اغلب موارد بخشی از سوئیچ شبکه را نیز شامل می شود .

روتر یک جدول از مسیرهای موجود و شرایط آنها را نگهداری می کند و در بعضی موارد ایجاد می کند . روتر این اطلاعات را به همراه الگوریتم های cost و distance جهت تعیین بهترین مسیر برای یک بسته داده بکار می گیرد. به طور معمول، یک بسته ممکن است قبل از رسیدن به مقصد مورد نظر از طریق روتر در میان تعدادی از نقاط شبکه جابه جا شود . مسیریابی در واقع یک تابع مربوط به لایه شبکه (لایه 3) در سیستم ارتباطات OSI می باشد. البته لازم به ذکر است که سوئیچ های Layer 3 نیز تاحدی قادر به انجام توابع مسیریابی هستند.

 محصولات  روتر سیسکو  در فاراد

Edge روتر چیست ؟ 

Edge روتر ، دستگاهی است که در مرز اتصال یک شبکه با شبکه های دیگر از جمله اینترنت قرار می گیرد. روتر برای کاربران خانگی و تجاری که دارای اتصالات اینترنتی با سرعت بالا مانند کابل، ماهواره یا DSL می باشند، می تواند به عنوان یک فایروال سخت افزاری عمل کند. بسیاری از متخصصان در این زمینه اعتقاد دارند که استفاده از روتر منجر می شود امنیت بیشتری در شبکه حاکم شود. در واقع حفاظت از فایروال های نرم افزاری را در برابر هک کردن فراهم می کنند ؛ چرا که هیچکدام از آدرسهای پروتکل اینترنت کامپیوتر به طور مستقیم در معرض اینترنت قرار نمی گیرند. این امر باعث می شود پورت اسکن (Port Scan) اساسا غیر ممکن شود. ( پورت اسکن یک تکنولوژی جدید است که جهت کشف نقاط ضعف و عیوب موجود در شبکه به کار گرفته می شود.) علاوه بر این، یک روتر از منابع کامپیوتری که یک فایروال نرم افزاری استفاده می کند، بهره نمی برد. روترهای تولید شده به راحتی قابل نصب هستند و قابلیت دسترس پذیری بالایی برای شبکه های سخت افزاری و بی سیم دارند.

متخصصین ما آماده‌اند تا در صورت لزوم با حضور در سازمان ضمن تحلیل دقیق نیازهایتان و با در نظر گرفتن محدودیت‌های مالی ، بهینه‌ترین راهکار را در خصوص انتخاب روتر سیسکو به شما معرفی نمایند . علاوه بر این می توانید از کارشناسان ما در خصوص قیمت روتر سیسکو در مدل های مختلف و نیز انواع روتر سیسکو ، مشاوره لازم را دریافت کنید .

مقالات تخصصی روتر سیسکو

مقایسه سیستم عامل های IOS، NX-OS و IOS-XR

/
تا کنون سیسکو از سیستم‌عامل‌های بسیاری رونمایی کرده است که ت…
wan vs sdwan

مقایسه شبکه SD-WAN و WAN

/
تفاوت بین TRADITIONAL WAN و SD-WAN چیست و کدام‌یک برای حرفه شما مناسب‌ت…
ASR 1000 SERIES

آشنایی با روترهای سیسکو سری ASR 1000

/
روتر سیسکو سری ASR 1000  یک پلتفرم SDWAN ارائه می‌کند که چند …

تفاوت‌های اصلی میان سوئیچ های Nexus و Catalyst سیسکو

/
در بخش اول این مقاله، خانواده سوئیچ‌ های Nexus سیسکو را معرفی کردیم…
خانواده کاتالیست 9000

بررسی سوئیچ های کاتالیست 9000

/
پلتفرم جدیدِ سیسکو catalyst 9000 نسل جدیدی از سوییچ های خانواده سو…

مروری بر سوئیچ های Nexus سیسکو

/
در این مقاله قصد داریم خانواده سوئیچ‌ های دیتاسنتر سیسکو که شامل سوئی…
پروتکل OSPF

آشنایی با پروتکل OSPF

/
پروتکل های مسیریابی link state نقشه راه کاملی را برای هر روتر ا…

پروتکل NetFlow چیست؟

/
پروتکل NetFlow ابزاری نهفته در نرم افزار Cisco IOS است که عملکرد شبک…

انتخاب سوییچ و روتر مناسب

/
سوئیچ و روتر از دستگاه های اصلی در زیرساخت شبکه محسوب می شوند…