طراحی دیتا سنتر-راه اندازی دیتا سنتر - اجرای دیتا سنتر - دیتا سنتر - تجهیزات شبکه - اتاق سرور - راهکارهای پشتیبان گیری

*

پشتیبان گیری و بازیابی تطبیقی 

راهکار های پشتیبان گیری ، بازیابی داده ها و قابلیت تطبیقی بودن آنها جهت بهینه سازی ، امنیت و آنالیز محیط های پشتیبان گیری 

تأمین امنیت در سرورهایی که حاوی اطلاعات مهمی می باشند ،همواره امری ضروری است زیرا حفاظت از اطلاعات در برابر مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری یکی از دغدغه های اصلی هر سازمانی به شمار می آید. در این راستا می توان از سرویس پشتیبان گیری (Backup) بهره برد و آن را بر روی سرور خود راه اندازی کرد.

تعریف – دیتا سنتر بک آپ 

دیتا سنتر بک آپ ، فرآیند پشتیبان گیری و آرشیو داده ها، برنامه های کاربردی و / یا زیرساخت های یک دیتا سنتر است.این فرآیند علی رغم گسترده بودن شامل ابزارها و تکنیک های دستی و خودکار جهت ایجاد یک نسخه پشتیبان از اطلاعات و منابع مرکز داده می باشد.

دیتا سنتر بک آپ در درجه اول به عنوان بخشی از اقدامات بازیابی اختلالات دیتا سنتر شناخته می شود که منجر به تداوم بیزینس می شود. به طور معمول، دیتا سنتر بک آپ شامل موارد زیر است:

  • پشتیبان گیری از داده ها و آرشیو سیستم ها و گره ها (node) در سرتاسر مرکز داده
  • نصب و نگهداری منابع زیرساخت های سخت افزاری مانند سرورها، دسکتاپ و دستگاه های شبکه و / یا اتصالات اینترنت
  • پشتیبان گیری غیر تابعی از اجزای مرکز داده مانند پاور و منابع خنک کننده دیتا سنتر

داده ها و اپلیکیشن ها معمولا از طریق مرکز داده یا نرم افزار پشتیبان گیری حرفه ای به دیتا سنتر بک آپ دسترسی دارند . همچنین داده های بک آپ گرفته شده را می توان در Data-Backup یا در  Off-Site ذخیره کرد .

امنیت داده - یکپارچه شدن داده-دیتا سنتر

تعریف – استوریج دیتا سنتر و بک آپ مدیریتی

ذخیره سازی و پشتیبان گیری مدیریتی

ذخیره سازی داده ها نیاز به رشد و توسعه نمایی دارد ، زیرا یک راه حل جامع مقیاس پذیر برای تهیه نسخه پشتیبان ، ذخیره سازی و حفاظت از داده های حیاتی به شمار می آید. لازم به ذکر است که پیاده سازی و مدیریت زیرساخت های ذخیره سازی جهت ایجاد تناسب و انطباق میان سرویس های مورد نیاز ممکن است بسیار زمان بر و پر هزینه باشد ، اما با این وجود برای سازمان های بزرگ لازم الاجرا می باشد. باید توجه داشت که برون منبعی (Outsource) ذخیره سازی و پشتیبان گیری به QTS نیاز دارند.

راه حل
پشتیبان گیری مدیریتی به اشتراک گذاشته شده به صورت شخصی و ایمن، در شبکه خانگی قابل اجرا می باشد و این قابلیت را دارد که اطلاعات را بر روی نوار یا دیسک با امکان گزارش دهی کامل ذخیره کند . این راهکار در صنعت پیشرو ذخیره سازی Tek ، سخت افزار DataDomain به همراه Symantec NetBackup و نرم افزار Aptare تعریف شده است.
SAN های مدیریتی سریع ، فایبرچنل های مطمئن و iSCSI SAN ، از جمله سرویس های ذخیره سازی الحاقی هستند که میان نیازهای متفاوت کسب و کار تعادل لازم را برقرار می کنند. این پلت فرم ها بر پایه EMC ، CLARiiON ، VNX و Brocade Network Appliance and Cisco technologies تعریف شده اند.

به کار بردن QTS که قبل تر به آن اشاره شد با استفاده از یک صنعت پیشرو در سرویس های ذخیره سازی داده ها ، سهولت بیشتری پیدا می کند . همچنین قابلیت هایی نظیر تأمین امنیت لازم داده ها، صحت و درستی داده ها و بازیابی مطمئن آنها را نیز ارائه می دهد.

از جمله ویژگی های برجسته QTS می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • مقیاس پذیری
  • مقرون به صرفه بودن
  • ارائه دادن سرویس های ذخیره سازی ایمن برای داده های حیاتی
  •  سازگاری با محیطهای مختلف
  • امکان دسترسی ایمن به داده ها بدون محدودیت زمانی

متخصصین ما آماده‌اند تا در صورت لزوم با حضور در سازمان یا محل پروژه مشتری ضمن تحلیل دقیق نیازها و با بررسی شرایط و با در نظر گرفتن محدودیت‌های مالی ، استانداردها و نیازهای توسعه‌ای بهینه‌ترین راهکار ها را به شما معرفی نمایند .  علاوه بر این شما می توانید با دریافت مشاوره رایگان متخصصان ما ، از هزینه های راه اندازی دیتا سنتر ، استاندارد سازی اتاق سرور ، مجازی سازی دیتا سنتر و سایر تجهیزات شبکه از جمله قیمت سوئیچ سیسکو و سرور hp ، مطلع شوید .